Könyveink


KOSÁR

db

176 oldal
Ára: 2790 Ft

SZABÓ-KOVÁCS BERNADETT - TÓTH JÓZSEF - WILHELM ZOLTÁN (SZERK.)

KÖRNYEZETÜNK TERMÉSZETI-TÁRSADALMI DIMENZIÓI

A KÉSZLET JELENLEG ELFOGYOTT!

A pécsi geográfus felsőoktatás képviselői Magyarországon az elsők között ismerték fel a környezet- és természetvédelem jelentőségét. Ennek megfelelően már az 1960-as években folytak a Dél-Dunántúlon a - mai szóval - környezetföldrajzi kutatások. Az antropogén hatásokat vizsgáló, ma már professzori titulussal rendelkező pécsi tudósok között találjuk Fodor Istvánt, aki - volt egyetemi tanítványaival együtt - a mai napig végzi a nemzetközi szinten is jegyzett, iskolateremtő környezeti kutatásait.

Számos jelentős kitüntetését követően, a pécsi Földtudományok Doktori Iskolához kötődő kutatók a maguk szerény eszközével kívánnak tisztelegni tanáruk, témavezetőjük, mesterük, kollégájuk, barátjuk előtt: olyan tanulmánykötetet készítettek, melynek minden írásához valamiképpen kapcsolódik Fodor István életműve.

<<< Vissza a könyvekhez

Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
Szarka Evelin
A büszke Kuba
244 oldal
Ára: 2990 Ft

Egy alapos és érdekfeszítő kötet a kubai történelemről, a forradalomtól napjainkig.
 
Az elmúlt évtizedekben sok útleírás, riport született Kubáról, erről a különleges és gyönyörű országról. De alig hozzáférhetők magyarul olyan kiadványok, amelyek tudományos alapossággal vizsgálják azt, hogy hogyan alakul a kubai belpolitika, a demográfia, a...

Bebesi György
Birodalom összeomlás előtt
230 oldal
Ára: 2690 Ft

 Annak ellenére, hogy a magyar történetírás nagy érdeklődéssel tanulmányozza a cári Oroszország történelmét, annak a mai napig számos fejezete viszonylag ismeretlen maradt mind a szakmai, mind a nagyközönség előtt. Legújabb könyvében Bebesi György, a magyar történeti ruszisztika elismert szakértője arra tesz kísérletet, hogy ezt a helyzetet orvosolja a XX. szá...

Marsai Viktor - Hettyey András
Szomália - állami összeomlás és konszolidáció Afrika Szarván
210 oldal
Ára: 2490 Ft

Szomália kapcsán mindenki hozzászokott a rossz hírekhez. Háború, kalóz-kodás, merényletek, robbantás, államkudarc, lázadók, iszlamisták, a „Nyugat” csődje – ezek azok a fogalmak, amelyeket a legtöbben ehhez a kelet-afrikai országhoz kapcsolnak.

De melyek azok az okok, amelyek ide vezettek, és hogyan élnek az emberek Afrika Szarván? Két fiatal kutató, ...