Migráció

Egy évtized után - (A Magyarországot érintő nemzetközi vándorlás 1990 és 2000 között)

Tóth Pál Péter

Másfél évtizeddel ezelőtt aligha gondolhatta valaki, hogy a XX. század utolsó évtizedében összeroppan az a világrendszer, amely a dolgozó tömegek anyagi, szellemi felemelkedésének ígéretével egy szabad, kizsákmányolástól mentes világ megvalósítását tűzte ki célul. E változás hatására – a bolsevik típusú hatalmi-politikai struktúra és intézményrendszer felszámolásával párhuzamosan – a szovjet érdekszférához tartozó országokban, így Magyarországon is az élet minden területén radikális változások játszódtak le. A következőkben a bekövetkezett változások egy összefüggéséről, a nemzetközi vándormozgalom 1990 és 2000 közötti magyarországi fejlődéstörténetéről és a közeli jövőben várhatóan lejátszódó migrációs mozgásokról szólunk.


tanulmány letöltése pdf formátumban

http://www.hhrf.org/kisebbsegkutatas/kk_2004_04/cikk.php?id=1294


Kapcsolódó anyagok

Bencsik Péter: Az útlevelek ellenőrzése az országhatáron (1945-1989)
Publikon Szerkesztőség: Mit gondolunk a bevándorlókról?

Országismertetők

Magyarország

<<< Vissza a tanulmányokhoz
Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
AFRIKA TANULMÁNYOK
AFRIKA TANULMÁNYOK XIII/1-2.
134 oldal
Ára: 1790 Ft

Kelet-afrikai regionális biztonsági kérdések
Monetáris politikai kihívások a szubszaharai régióban
A nők és a földkérdés Kelet-Afrikában
Női genitális csonkítás: múlt és jelen
Az 1994 előtti médiadiskurzus szerepe a háborús nemi erőszak-cselekményekben

Fülöp T. Mariann
A kétszínű Marokkó
280 oldal
Ára: 2900 Ft

„Szerelem volt első látásra. De idővel rájöttem, Marokkó kétszínű. Sokat hazudott nekem. Szinte minden nap becsapott. És volt, hogy meglepett. Pont ezért szerettem. Volt, hogy a fellegekbe repített, volt, hogy a mélybe taszított ez a rejtélyes, kiismerhetetlen, hallatlanul csábító és szeszélyes szerető. Imádni- és gyűlölnivaló egyszerre.”

Marokkóba...

Maxwell Deyes
Springs Pilgrim
152 oldal
Ára: 2000 Ft

This is the first book by Maxwell Deyes, adapted from one of his journals into a travelogue. After completing El Camino de Santiago in 2009, he continued walking across Europe, eventually leading him onto the Hungarian Pilgrims Way in March 2012.
The Hungarian Camino is not yet as well established or developed as the Spanish El Camino. This is perhaps why it can be a more interesting an...