Könyveink


KOSÁR

db

138 oldal
Ára: 2400 Ft

KOVÁCS GÁBOR

ÖNKORMÁNYZATI KÖTVÉNYEK: A HELYI ÖNKORMÁNYZATOK TŐKEPIACI FINANSZÍROZÁSA

Megengedhető, indokolt lehet-e egy helyi települési önkormányzat számára a hitelfelvétel? Ha igen, milyen célra és kondíciók mentén? A téma aktualitását adja, hogy az elmúlt tíz évben a hazai önkormányzati kötvénykibocsátások volumene – és ezáltal az önkormányzatok eladósodása – drasztikus méreteket öltött. A könyv – hiánypótló jelleggel – részletesen és teljes körűen tárgyalja a kötvényfinanszírozás témakörét, mind a helyi önkormányzatok, mind pedig a kötvénypiac vonatkozásában. A monográfia célja az önkormányzati kötvényfinanszírozáshoz – és ehhez kötődően magához az önkormányzati hitelfelvételhez is – kapcsolódó elméleti összefüggések és gyakorlati, technikai ismeretek összefoglalása, kiegészítve a közelmúlt hazai folyamatainak elemzésével. Ajánlható mind a politikai döntéshozók, gyakorlati önkormányzati szakemberek, a témában elmélyülni kívánó kutatók, mind pedig a közgazdaság- és gazdálkodástudományi, illetve közszolgálati képzésekben részt vevő hallgatók számára is.

<<< Vissza a könyvekhez

Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
AFRIKA TANULMÁNYOK
AFRIKA TANULMÁNYOK XIII/1-2.
134 oldal
Ára: 1790 Ft

Kelet-afrikai regionális biztonsági kérdések
Monetáris politikai kihívások a szubszaharai régióban
A nők és a földkérdés Kelet-Afrikában
Női genitális csonkítás: múlt és jelen
Az 1994 előtti médiadiskurzus szerepe a háborús nemi erőszak-cselekményekben

Fülöp T. Mariann
A kétszínű Marokkó
280 oldal
Ára: 2900 Ft

„Szerelem volt első látásra. De idővel rájöttem, Marokkó kétszínű. Sokat hazudott nekem. Szinte minden nap becsapott. És volt, hogy meglepett. Pont ezért szerettem. Volt, hogy a fellegekbe repített, volt, hogy a mélybe taszított ez a rejtélyes, kiismerhetetlen, hallatlanul csábító és szeszélyes szerető. Imádni- és gyűlölnivaló egyszerre.”

Marokkóba...

Gantner Péter
Magyar diplomaták küzdelme a párizsi békekonferencián
156 oldal
Ára: 2500 Ft

 A második világháborúban Magyarország – az első világháborúhoz hasonlóan – újból a rossz, a vesztes oldalon állt. A büntetés nem is maradt el. A győztesek – bár sokan úgy gondolták, hogy egy igazságos világrendet hoznak létre – nagy csalódást okoztak. Saját érdekeik alapján bosszút álltak. Az igazságos világrend helyett a veszteseket megbüntett...