Könyveink


KOSÁR

db

194 oldal
Ára: 2790 Ft

WETZEL TAMÁS

A BEVÁNDORLÁS KÉRDÉSE MAGYARORSZÁGON

A kötet a kiadónál elfogyott, de
INGYENESEN LETÖLTHETŐ ITT!

Mennyi bevándorló él Magyarországon?
Honnan jöttek?
Hogyan telepedtek le Magyarországon?
Jó a nagyobb mértékű bevándorlás hazánk számára?

Megannyi kérdés, amely sok embert érdekel és ugyanakkor rengeteg tévhit és előítélet nyomja rá bélyegét a válaszokra. Ez a könyv igyekszik tisztázni a fogalmakat, megmutatni a hazai és nemzetközi folyamatokat, a történelmi és jogszabályi hátteret. Az olvasó szembesülhet azzal, hogy mennyire kialakulatlan a magyar migrációs politika és milyen sarokpontjai lehetnek ennek a jövőben.

Wetzel Tamás könyve teljes körű összefoglalást ad a magyarországi bevándorlás történetéről, hátteréről és a várható, jövőbeni migrációs tendenciákról. Hasznos kötet mind a szakértő, mind a laikus olvasók számára.

Recenziók a kötetről:
Besenyő János recenziója a kötetről a Szakmai Szemle 2011/3. számában
A kötetről recenzió olvasható a BAMA.hu hírportálon

<<< Vissza a könyvekhez

Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
Süle Edit
Logisztika az idő fogságában
Ára: 2400 Ft

A történelem folyamán az embereket mindig is foglalkoztatta az idő. Bár hétköznapi fogalomnak tűnik, mélységeit máig sem sikerült teljes egészében feltárni. Modern világunkban az idő újfajta szerephez jut, mivel gazdasági és társadalmi rendszereink egyre érzékenyebbé válnak rá.

A szerző széleskörű magyar és nemzetközi szakirodalmi áttekintéssel ...

Erdősi Ferenc
A Közel-Kelet közlekedése
645 oldal
Ára: 5000 Ft

Miközben a sajtóban a Közel-Kelet politikai konfliktusairól szóló hírek vannak többségben, a térség minden vonatkozásban létfontosságú közlekedéséről vajmi keveset tudunk.

 
Ezt az adósságot törleszti az első magyar nyelvű könyv, mely részletes ismere-teket ad a közlekedéshálózat geopolitikai/geoökonómiai tényezők által erősen befolyás...

Maxwell Deyes
Springs Pilgrim
152 oldal
Ára: 2000 Ft

This is the first book by Maxwell Deyes, adapted from one of his journals into a travelogue. After completing El Camino de Santiago in 2009, he continued walking across Europe, eventually leading him onto the Hungarian Pilgrims Way in March 2012.
The Hungarian Camino is not yet as well established or developed as the Spanish El Camino. This is perhaps why it can be a more interesting an...