Könyveink


KOSÁR

db

240 oldal
Ára: 490 Ft

TERNÁK GÁBOR

DAKTARI, DAKTARI - EGY ORVOS VISSZAEMLÉKEZÉSEI

A KÖTET ÚJBÓL KAPHATÓ A KIADÓNÁL!

Lebilincselően izgalmas regény egy magyar orvosról, aki megjárta Afrikát, Ázsiát, a Közel-Keletet és hihetetlen kalandokon keresztül tárja az olvasók elé életútját.

„Az élet veszélyes vállalkozás, még senki sem élte túl” – ez a mottója az ismert magyar orvosnak, aki a hetvenes években Afrikában, majd egy évtizeddel később Laoszban gyógyít és fiatalemberként csodálkozik rá az egzotikus világ szépségére, valamint árnyoldalaira.
A Távol-Keleten új szerelemre lel, az Öböl-háború forgatagába már parlamenti képviselőként kerül, Kambodzsában választást felügyel, Sri Lankán a cunami áldozatainak segít. Dr. Ternák Gábor izgalmakkal teli önéletrajzi regénye több mint negyedszázadot fog át. Megrázó, kacagtató, elképesztő vagy éppen megható történetei egy másik világba repítik el az olvasót.

A kötetből részleteket olvashat itt!

<<< Vissza a könyvekhez

Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
Garth Myers
Afrikai városok
264 oldal
Ára: 2690 Ft

Garth Myers könyve világunk egyik legérdekesebb területére kalauzol el bennünket: a városodás, a városiasodás, az urbánus környezet változásait és az ezek eredményezte problémaegyüttest mutatja be afrikai példákon keresztül. A szerző foglalkozik a fejlődés összetett kérdésével, antropológiával és politikai gazdaságtannal egyaránt, miközben olyan településeket...

Vörös Zoltán
Kínai sakkjátszma - Tengeri kereskedelmi útvonalak és az energiabiztonság geopolitikája
232 oldal
Ára: 2500 Ft

Kína legfőbb tengeri kereskedelmi útvonalának biztonsága és a szállítások zavartalansága a kelet-ázsiai állam egyik fő prioritása. A regionális nagyhatalom energiahordozóktól való függősége évről-évre növekszik, ráadásul kőolajimportjának 80 százaléka egy kockázatos, 12 ezer kilométer hosszú  tengeri útvonalon érkezik.
A hajóút az afrikai partok...

Szabó Gábor
A globális igazságosság perspektívái és határai
214 oldal
Ára: 2690 Ft

Tartozunk-e bármilyen mértékű felelősséggel egymásért a családunkon, szeretteinken, barátainkon, honfitársainkon túl? Globális szinten mindazokért, akik a bolygónkon laknak, vagy lakni fognak? Az 1970-es évektől kezdve fokozatosan vált a politikai, etikai gondolkodás megkerülhetetlen problémájává a globális igazságosság kérdése. Napjainkban szinte minden, a nemzetk...